Четвер, 28.03.2024, 23:23
Вітаю Вас Гість

Сайт для тих, хто немає чим зайнятися.

Меню сайту
Ввійти
Категорії
Пошук
Головна » Файли » Чим зайнятися та способи заробітку

Яка робота краще: в офісні, фріланс, або в інтернеті?
19.01.2010, 11:48

Нещодавно зареєструвався у найбільшої ділової соціальної мережі LinkedIn - частково з інтересу, але й хотіло також пошукати віддалену роботу серед англомовної публіки. В профайле я, звичайно, ж вказав, що маю деякий досвід у поводженні з CMS TYPO3 (яка на досить хорошому рахунку "у них"), а також підписався на деякі спільноти, пов'язані з системою. Буквально через тиждень мені надійшла пропозиція.

Вимоги насправді досить прийнятні, думаю, тлумачний програміст не вважав би їх проблемними - Typo3 Development and Backend Management, PHP 5, HTML \ CSS, MySQL, JavaScript (перший пункт, ясна річ, специфічний). Плюс комунікабельність, вміння працювати в команді. Зате які перспективи це відкривало надалі! Судіть самі: гарні умови для роботи, дружня команда професіоналів, кар'єрний ріст, різні технічні семінари, велика успішна контора і тривалий термін співпраці. І мало не забув - можливість (шанс) попрацювати перші три місяці в Барселоні.

І тут я згадав один з животрепетні риторичних питань для розробника - що ж краще піти під фриланс, Інтернет-бізнес або знайти собі дійсно класну роботу? Звичайно, кожен має сам для себе вирішити чим і чому він буде займатися, зважити всі за, проти і гарненько подумати. Я хотів би звернутися не до людей з величезним досвідом за плечима, а лише початківцям. Зрозуміла позиція, якщо у вас є успішні проекти в Інтернеті або постійні замовлення під фриланс ось вже більше 2-х років, ви добре одержуєте, і практично все влаштовує. Але зробили б ви те ж саме, маючи можливо все змінити? Якщо б раптом хто-то вам точно і «по поличках» розклав всі переваги та недоліки кожного напряму, вибрали Чи ви щось інше? - Уявіть собі таку картинку. Цікаво буде почитати в коментарях вашу думку. А я спробую трохи поміркувати.

1. Робота в офісі

Отже, найчастіше люди починають працювати в офісі - після інституту, школи і т.п., іноді не за фахом, знаючи лише ази або пройшовши спеціальні курси. Зараз я говорю лише про технічні «інтернет» професіях, як-то програмісти, дизайнери, копірайтера або SEO-шники. Найбільшою перевагою (для кого-то, можливо, недоліком) роботи є якась залежність від начальства. З одного боку від вас потрібно всього лише малість - виконувати свої безпосередні обов'язки і вчасно приходити на роботу. При цьому не слід дбати про наявність цієї самої роботи і нести «глобальну відповідальність» перед замовником. Це дуже зручно, і особисто я не бачу в цьому нічого поганого. Більш того, якщо для працівника створені ідеальні умови - то возразить практично нічого. Хороша заробітна плата, приємний колектив, наявність не тільки обов'язків, але й можливостей проявити себе, реалізувати ідеї - все це по крихтах збирає вельми позитивний образ роботодавця.

З іншого боку, у вас є обов'язки, які слід виконувати, навіть, якщо сьогодні немає настрою чи якісь проблеми будинку. Доводиться ставити інтереси роботи вище своїх власних. Не завжди і не кожному така перспектива подобається. Крім того, не знаю як на заході, але у нас, як мені здається, в 95% випадків ставлення до співробітника споживче. В принципі, воно характерно в багатьох інших сферах життя, але це вже тема окремої розмови про менталітеті і суспільному ладі. Так ось, створюється враження, що начальник робить вам громадное послугу, дозволяючи працювати на себе, чого, звичайно не повинно бути. Я за професійні відносини і чіткість в роботі - якщо є ряд вимог, то і повинна бути відповідна віддача від роботодавця. Це, звичайно, все дуже складно, тим не менш, думаю, до подібної гармонії можна прийти.

2. Фриланс

Якщо людина володіє певним досвідом і знаннями, але не знаходить належної оцінки з боку різних компаній він може піти під фриланс. Тут потрібно бути готовим до того, що абсолютно всіма справами ви будете займатися самі і відповідальність за їхнє виконання також буде лежати на вас. Оренда приміщення, наявність необхідної техніки, спілкування з клієнтом, фінансова звітність, робота з підлеглим - іншими верстальники, дизайнерами, програмістами (якщо ви, звичайно, не майстер на всі руки). І це крім виконання прямих обов'язків. Зате у вас є повна свобода вибору, і будете отримувати винагороду, адекватну виконану роботу (за всіх виконавців).

Фриланс досить багатогранний, в ньому багато тонкощів, що на перший погляд можна не помітити. Тут і самодисципліна, і правила роботи з клієнтами, розрахунки та виведення грошей. До цього треба бути готовим! Можна на перших порах поєднувати фриланс зі своєю постійною роботою, потроху вникати в тонкощі процесу, зрозуміти наскільки затребувані ваші послуги, можливо, навіть сформувати невеликий коло постійних замовників. Тільки після цього, оцінивши результати, ви зможете зробити вибір між стандартною та віддаленої діяльністю. Нещодавно прочитав правильну фразу, що починати відразу з фриланс не варто, краще стартувати з роботи на фірму, чуть-чуть оглянути і ознайомитися з предметної областю, набратися досвіду.

офіс работаКак підсумок, хочеться сказати 2 моменту. По-перше, зіставляти поняття «фриланс» і «офлайн робота» в загальному розумінні я б не став, а розглядав лише на конкретних прикладах. Наприклад, людина живе з регіоні, де немає можливості знайти гідну, високооплачувану роботу, тому фриланс може стати досить ефективним виходом із ситуації. З іншого боку, якщо у вас є хороший диплом, міцні знання, то можна замахнутися на високі посади в серйозних компаніях, географія яких не обмежується однією країною. Другий момент, плавно, виходить з першого - кожен конкретний человек должен сам для себе дати відповідь, що є найбільш гарним рішенням в тій чи іншій ситуації, не «вестися» на загальні фрази типу «робота на дядю це погано», а тверезо зважити всі плюси і мінуси. У будь-якому випадку, ви завжди зможете перейти з однієї «сторони барикад» на іншу, головне - не зупинятися на досягнутому і розвиватися. Тобто ваш шлях може бути й за схемою: робота на місцеву компанію - фриланс - робота за кордоном - свій компанія, ну і т.п.

3. Робота в інтернеті

Тепер що стосується Інтернет бізнесу (хоча назва звучить голосніше, ніж на самом деле все є). Хочеться попередити юних любителів халяву і легких грошей - в Інтернеті з ними туго. У кожного, хто заробляє багато і стабільно есть какой-никакой досвід і знання, просто так «випадкових перехожих» тут немає. Якщо хтось розповідає про супер пропозиції з цифрами 100 або 1000 баксів в день, то в 99% це чистейший обман. У решти 1% дійсно є досвід подібного заробітку і вони просто набирають рефералів, що зовсім не дає гарантії повторити успіх веб-майстра. Скільки виникало в свій час різних «бомжів», але ж досягли мети одиниці. Кое-то хто просто зрозумів, що «кулі не буде», і продовжив працювати, але більшість пішло також непомітно, як з'явилося.

Я дуже часто проводжу паралелі заробітку в Інтернеті за звичайною роботою, тут дуже багато общенго. Ось ти приходиш в мережу і хочеш заробити з нуля, перше ж питання - що ти вмієш робити. Будь-то копірайтінг, програмування або дизайн, але ти повинен мати певні знання. Виходячи з цього, можна розраховувати на конкретні суми і цифри. Вам хтось сказав, що створивши блог, можна заробити грошей? - Казки.

За аналогією з фриланс - перш ніж іти працювати в Інтернет краще спробувати себе где-то еще, набратися досвіду і знань. Я не заперечую, що з цього правила можуть бути виключення - людина захотів займатися онлайн бізнесом, прийшов, вивчився і зробив гроші. Це реально, але потрібно сказати, що, по-перше, таких щасливчиків 1 з 1000, а по-друге, слід ще уточнити про яку сумі грошей йде мова. Заробляти в Інтернеті можна і $ 10 тис в місяць, а можна і $ 40. Виникає резонне (риторичне) питання - що краще витратити 2-3 місяць на створення десятка сайтів-саттелітов небудь навчитися дійсно класно дизайн, програмувати так знайти собі нормальну постійну або віддалену роботу, де абсолютно спокійно і гарантовано ви заробите свої $ 40 в день без непотрібної виникає ?

Що скажете - бувалі і початківці Інтернет-бізнесмени, фрилансер та офісні працівники? Який шлях обрали ви і чому?

Категорія: Чим зайнятися та способи заробітку | Додав: kenly09
Переглядів: 1439 | Завантажень: 0 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Ігор  
0
Інтернет бізнес рулить!
webzarobitok.com

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі

Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 42
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0